title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
הודעות ועדכונים
מגידו בפייסבוק
לקראת שבת 05.05.2017
לקראת שבת 5 במאי 2017

עדכוני ועד הנהלה:

1.    דואר קהילתי:

1.      איגור מרקמן סיים לבקשתו את תפקיד מנהל הדואר הקהילתי. במשך כמעט עשור היה איגור מסור לתפקידו בצורה יוצאת דופן וביצע את עבודתו בצורה אכפתית, אחראית ומקצועית. בשם הקהילה כולה, אנו מודים מכל הלב לאיגור על עשייתו הקהילתית ומאחלים עוד שנים רבות של בריאות ומעורבות קהילתית. תודה גדולה !

 

2.      סילביה רימברג מחליפה את איגור בניהול הדואר, כרגע באופן זמני- תודה רבה גם לסילביה על כניסתה לתפקיד. אנו בתהליך בחינת כלל התהליכים הקשורים בשירותי הדואר. במהלך התקופה הקרובה נעדכן על שינויים במידה ויהיו.

2.    מזכירה קהילתי:

נטע נועם הצטרפה לשורותינו ותכהן כמזכירה קהילתית.  מאחלים לנטע הצלחה בתפקידה.

3.    עונת ההשקיה :

בימים האחרונים התחלנו להשקות את הצמחייה בחצר היישוב.

-          המערכות הינן אוטומטיות ובנויות להשקיה מתוכננת בהתאם לצורך.

-          נא לא לגעת במערכות עצמן על מנת לא לשבש את מנגנוני התכנות.

-          כמו כן חשוב לא לעלות עם כלי רכב או כלים כבדים אחרים על המדשאות.

-          במידה ונתקלים בדליפת מים, השקיה שגוייה או כל תקלה אחרת במערכת המים. נא ליידע בהקדם את דויד רובנס ,בטלפון 052-2988223

 

4.      מחפשים רכז בית העלמין:

לניהול שוטף של פעילויות בית העלמין- התפקיד בתשלום.


תרבות וספורט:


גם אחרי שבועיים אינטנסיביים של אירועי זכרון ויום העצמאות לוח השנה אינו עוצר. אנא רשמו לפניכם את התאריכים הבאים:

·         ל"ג בעומר - ייחגג במגידו בחסות כיתת "כנרת" והוריהם (בני ובנות כיתה ו'). החגיגות יערכו ביום ראשון, ה- 14.5 החל מהשעה 18:30 במגרש החנייה שבין גן רימון לבית צבר. כל הפרטים בהמשך – אנא עקבו אחרי ההודעות, במקרה ויהיו שינויים.

·         פסטיבל יערות מנשה – יתקיים זו הפעם התשיעית בין התאריכים 18-20/5/17 ואתם מוזמנים להיכנס לאתר הפסטיבל ולהתרשם ממגוון מדהים של מופעים. השנה ניתן לרכוש כרטיסים דרך אתר הפסטיבל (בקישור כרטיסים לתושבי המועצה) בכרטיס אשראי או ברישום אצלי (רבקה אמיר) בחיוב דרך התקציב. עלות כרטיס לתושבי המועצה 120 ₪ לשלושת ימי הפסטיבל או 60 ₪ ליום בודד. ילדים עד גיל 12 (בדגש על ילדים שטרם מלאו להם 12 עד יום תחילת הפסטיבל ולא ילדים בכיתה ו') כניסה ברישום אך ללא עלות. השנה, במידה ויהיה רישום, המועצה תוציא הסעות לפסטיבל ממגידו עצמה ללא עלות נוספת. אז קדימה, זה הזמן לרכוש כרטיסים...

·         שבועות – ייחגג גם השנה בערב החג, יום שלישי ה- 30.5, בשעות אחר הצהריים. כל הפרטים בהמשך.

שנת מצווה

מחזור חדש של פרויקט שנת המצווה יצא לדרך ואין ספק שהמסורת חודשה ומתקיימת, והכל בהובלת הורי השכבה.

בשבת, ה- 22.4, נערכה פעילות הפתיחה ביער ואף נבחר שם לכיתה – "כנרת".

מאחלים לכם, בני ובנות "כנרת", שנה של משמעות, עניין, גיבוש וכיף.


 תודות

·         אחרי שבועיים של 4 טקסי זיכרון וחגיגות יום העצמאות אני רוצה לומר תודה גדולה למספר אנשים שנושאים בעומס האירועים ביחד איתי והופכים את הימים הקשים הללו, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, לטיפה יותר קלים ובטח נותנים תחושה של שותפות בעשייה: בראש ובראשונה לצוות התרבות שעובד ימים כלילות למען הקהילה – מירב כהן, סיגל גוב ושרון דיין.  תודה מיוחדת גם לצוות ההגברה-תאורה החדש. בחודשיים האחרונים איל ברנמן, חייל משוחרר, בן הקיבוץ, בחר לבוא ולהוביל צוות זה ומאז בונה, מחדש, לומד, מלמד. תודה גם לצוות הנערים – סער מיטל, יונתן רותם, עידו הרטמן, גיא אלימלך ואביב שני, שיחד עם עוד שלושה מתנדבים צעירים יותר, דור ההמשך – דניאל שורק, אלעד בורנשטיין ועמית גוב, עבדו בשבועיים האחרונים ללא לאות, במטרה להצליח ולעמוד במשימה הסבוכה והרגישה הזו. תודה!!!!

·         סובב אמיר – התקיים בשבת ה- 22.4.17, בציון 30 שנה למותו של אמיר ברקן. לאירוע הגיעו מספר רב של בני משפחה, חברים וחברי קהילה  שלא נרתעו מהחום ולקחו חלק במסלולי הספורט השונים ובטקס המרגש. תודה לצוות המארגן – אסף אהרוני, גבי בר, סיגל גוב, למובילי המסלולים, לאחראים על הכיבוד, לצוות הגברה ולכל מי שנתן יד במקום.

·         טקס יום השואה – תודה גדולה ליעל בן יצחק, שרון דיין, חן לוי-לביא, אודליה ארז ולכל מי שעזר, הקריא, ניגן ושר, כמו גם לצוות ההגברה.

·         טקס יום הזכרון לחללי צה"ל  - תודה לאריאלה פישלר, אשר שנה אחר שנה מובילה את טקס ערב יום הזיכרון בחדר האוכל. תודה לכל מי שעזר בערב זה – אביב בירן, שרון דורון, אילת ברמן, דניאל שורק, לצוות ההגברה וכל מי שלקח חלק בטקס.

·         טקס לזכר חללי צה"ל בבית העלמין – תודה לשרון דיין ואודליה ארז על הטקס המרגש, לצוות ההגברה ולכל מי שלקח חלק בטקס.

·         חגיגות יום העצמאות – כ- 70 איש לקחו חלק בחג הסבוך והמורכב הזה, בעיצוב, הגברה, הובלת הדגלנים, הובלת בית הקפה, הקמת דוכני מזון, הובלת מופעי בתי הילדים, הובלת הריקודים, הנחיה, הובלת שירה, פינת השטפטות, הובלת ריקודי העם, זיקוקים ועוד ועוד. תודות יצאו עוד בדף נפרד, אך בינתיים שוב תודה למירב כהן ולסיגל גוב שאין להן יום ואין להן לילה. שאפו על ערב מקסים!!!!!

גיל הרך:

ביום העצמאות התחלנו בגיל הרך מסורת מקסימה של חגיגה מערכתית. ערכנו טקס משותף עם שירים וריקודים. ארנון לינדר הניף את הדגל כרב"ש היישוב. קינחנו בפיקניק ישראלי עם פלאפל!!! הייתה פעילות מוצלחת ומרגשת ביותר!!!


חינוך חברתי:

חברי מגידו שלום וברכה,

בימים אלו אני נכנסת לתפקיד מנהלת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ. בתפקידי אחליף את עינב גיגי שיצאה לחופשת לידה.

קצת על עצמי – שמי אביטל לפונד סולומון ואני חברת קיבוץ עין החורש. חינוך זורם בדמי מימים ימימה... צברתי ניסיון של מעל לעשור בהדרכה ובארבע השנים האחרונות ניהלתי את המערכת הבלתי פורמאלית בעין החורש.

אני מאמינה גדולה בייחודיות של החינוך החברתי בקיבוץ ורואה בו נדבך חשוב ביותר בבניית הזהות של כל ילד ונער וכן של הקהילה כולה.

דרך הפעילויות המובנות ודרך ההתנסויות בחיי היומיום החברתיים, מציע החינוך הבלתי פורמאלי שפע של הזדמנויות חברתיות ואישיות להקניה, תרגול, ביסוס ושיפור הכלים של כל ילד ונער בהתמודדות עם מצבים שונים. כל זאת נעשה במרחב בטוח ובליווי דמויות בוגרות ומשמעותיות.

מערכת חינוכית כמו זו שאני מוצאת כאן היא נכס יקר ערך ובכוונתי לשמור עליה היטב.

במערכת – חזרנו מחופשת הפסח לשגרה קצרה שבתוכה משולבים ימי הזיכרון והעצמאות וכן חופשת ל"ג בעומר והחג האחרון בשנה, שבועות. מיד אחר כך נתחיל בספירה לאחור לקראת החופש הגדול!

חשוב לי, מעל במה זו, להוקיר בחום ובהערכה רבה את הצוותים, שהעבירו חופשת פסח ארוכה, מגוונת ואטרקטיבית כמעט ללא תמיכה ניהולית. רונן, הדר, אורטל, מיטל, אוהד, רועי, מגאן וטל היקרים, כל הכבוד לכולכם על ההתגייסות ועל לקיחת האחריות. תודה חמה גם לנערים שסייעו לנו במהלך החופש: איתי, מעיין, אלמוג, אורי, רון ועמית.

תזכורת לתאריכים חשובים:

ל"ג בעומרשימו לב: משרד החינוך הודיע על שינוי יום החופש.

יום ב' 15/5 (במקום ביום א' 14/5). המערכת תהיה פתוחה במתכונת חופש.      

שבועות

יום ג' 30/5, ערב חג, המרחבים נסגרים בשעה 12:00

יום ד' 31/5 שבתון

יום ה' 1/6 אסרו חג, המערכת פתוחה במתכונת חופש.

 

דלתי פתוחה בפניכם.

בברכה,

אביטל 054-9290100

Email: megiddobf@gmail.com


ארכיון:

הסתיים שלב הראשון בתהליך הדיגיטציה של ארכיון מגידו. 

נסרקו קרוב ל 50 תשלילים (נגטיבים) שנמצאו בארכיון והועלו לארכיון הדיגיטלי.

בקרוב יהיה קישור באתר הקיבוץ שיאפשר גישה לתמונות אלו

בנתיים, מצ"ב מספר תמונות מתהליך סריקה זה. מי מכיר, מי יודע?.
בברכה, פיני אוחיוןסוף שבוע נעים,

ארז עמיר - מנהל הקהילה