title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
title
הודעות ועדכונים
מגידו בפייסבוק
לקראת שבת 06.04.2017


 

לקראת שבת 07 באפריל 2017

 

1.       מצורף קישור לפרוטוקול וועד הנהלה 03/2017 שהתקיים ב 12/2/2017

2.       בינוי קהילתי


1.      העצמה נשית- התקיים מפגש ראשון, פרטים במדור תרבות.

2.      מועדון שחמט – בהובלת משפחת לם התקיימו כבר  שני מפגשים והענות עולה על המצופה.

3.      נושאים נוספים שהועלו במפגשי הבינוי הקהילתי מתבשלים. פרטים יועברו בהמשך.

4.      בקרוב תתקיים פגישה נוספת בנוכחות צוות הובלת הבינוי הקהילתי (בניהול אודליה ארז), יחד עם ראשי הצוותים המובילים את הנושאים שהועלו במפגשים הראשונים, במטרה להמשיך ולקדם שיח קהילתי.


3.       ניהול מערכת החינוך החברתי – מחליפה לעינב גיגי:

עינב גיגי יצאה בתחילת אפריל לשמירת הריון בביתה ולא תגיע לפעילות פיזית בבתים.

בשיתוף עם מנהלת החינוך פעלנו לאחרונה לאתר את האדם המתאים שימלא את מקומה של עינב באופן זמני עד חזרתה.

שמח לבשר שאביטל לפונד סולומון, תצטרף לשורותינו ותירתם לאתגר זה. לאביטל ניסיון רב בניהול מערכות חינוך בלתי פורמליים בקיבוץ עין החורש, הן כמדריכה מובילה במשך 5 שנים והן כמנהלת כלל המערכת כ 4 שנים.

במהלך חופשת החג, תכנס אביטל באופן חלקי תוך כדי לימוד המערכת וחפיפה ומיד אחריו תנהל את המערכת במשרה מלאה.

נישאר כמובן בקשר רציף עם עינב לאורך הפעילות.

בריאות והצלחה לעינב ולאביטל.

  4.       כיתת כוננות יישובית- וועדת ביטחון:

מערך הביטחון של הקהילה, בשיתופו של פיני אוחיון, בתהליך הקמת כיתת כוננות יישובית. חברים שאינם משתייכים לקבוצת צוות כוננות בווטסאפ ומעוניינים להיות חלק מכיתת הכוננות, מוזמנים ליצור קשר עם ארנון לינדר בנייד 052-8748190.

שבוע שעבר התקיימה פגישת ביטחון רחבה ראשונה אחרי חודשים רבים ובה נכחו חלק מועדת הביטחון של היישוב. בימים אלו, מורחב פורום הועדה. פרטים יועברו בקרוב.

5.       ארי רון  ז"ל 

קהילת מגידו  משתתפת בצער המשפחה על מותו של ארי רון.

במהלך הימים האחרונים עסקה חלק מהתקשורת בסוגיית הקבורה. להלן לשון תגובת הנהלת הקהילה לתקשורת:

"ארי רון ז"ל היה חבר קיבוץ מגידו בשנות החמישים במשך מספר שנים, קיימת הערכה לאדם ופועלו וברורה תרומתו הרבה למורשת הקיבוץ.

התקבלה פניה ממשפחתו לקברו בקיבוץ, לצערנו הרב נאלצנו להשיב בשלילה.

בשנים האחרונות הופנו אלינו בקשות אחרות של אנשים שאינם חברי קהילה להיקבר בבית העלמין של היישוב, חלק לא מבוטל מהפונים הם בני משפחה של חברים לשעבר שתרמו רבות לקיבוץ. כולן נענו בשלילה.

 בדיונים שקיימנו, לאור פנית משפחת רון ,החליטה הקהילה לא לעשות איפה ואיפה וגם הפעם נאלצנו לדחות את הבקשה.

הנסיבות לסירוב הבקשות נובעות לצערנו מהעובדה,  שבית העלמין של הקיבוץ נמצא בתפוסה כמעט מלאה וצריך לשרת את הקהילה עוד שנים רבות.

בקשות הקבוץ  להגדלת  בית העלמין  מהגורמים הרלוונטיים נענו עד כה בשלילה".

6.       שיפוץ בית הדס וצבר

בהתאם להחלטות שנתקבלו בעת אישור התקציב באסיפת המתיישבים, הגדלנו כאמור את הסכומים המתוקצבים לשיפוץ בסיסי של הבתים. להלן סטטוס התקדמות:

  1. כתב כמויות – בוצע בעזרתו של דויד בוחניק.
  2. מסמך קבלת הצעות מחיר מוכן והועבר לקבלנים פוטנציאלים.
  3. קיבלנו ארבע הצעות מחיר – שכולן גבוהות מהתקציב שנקבע.
  4. אנו בתהליך של התאמת כתב הכמויות וההצעות לתקציב העומד לרשותנו.

 

7.       ממשקים כספיים בין האגש"ח לאגודת המתיישבים

בהתאם להחלטה שנתקבלה באסיפת אישור התקציב, הוקם צוות מטעם האגודה הקהילתית שעוסק מזה מספר חודשים בבחינת מאזני התשלומים בין שתי האגודות. המטרה הינה יישור קו וטיפול אחת ולתמיד בנושאים פתוחים הקשורים בממשק הכספי הנ"ל, לצורך המשך קיום מערכת יחסים שקופה המושתתת על אמון הדדי. חברי הצוות קיימו 4 פגישות ובקרוב תתגבש עמדת האגודה הקהילתית לצורך פגישה משותפת עם הנהלת האגש"ח.

 8.       הובלת אירוע יום העצמאות

הנהלת הקהילה וצוות התרבות קוראים להתנדבות חברים בהובלת אירוע יום העצמאות הקרב ובא. פרטים אצל רבקה.

9.       הנהלת הקהילה מחפשת את מעורבות החברים בתחומים הבאים:

רכז בית העלמין בשכר, לניהול שוטף של פעילויות בית העלמין.


גיל הרך:

ביום ראשון יצאו ילדי הגיל הרך את ל"יציאת מצרים" המסורתית. השנה בשל הגשם שפקד אותנו הפעילות התקיימה בגן גפן בהשתתפות כל הגנים. הפעילות כללה: יצירה, משחק, השמעת סיפור, שירה ונגינה משותפת ואפיית פיתות בטאבון. הפעילות הייתה מהנה ומוצלחת.
החינוך החברתי:

יריית פתיחה חזקה נשמעה מכיוון מועדון הנעורים שהחל במתכונת חופש פסח!!! 

הנערים השתתפו בפעילות אתגרית של "לייזר תג" שהועברה בקיבוץ על ידי צוות מקצועי ובהמשך השבוע ערכו "לילה לבן" במועדון שכלל פוייקה משותף, סרט טוב ומשחקי חברה עד אור הבוקר.

 

 


 בברכת חג שמח, עינב


מהנוי

האביב הגיע ואיתו פריחות מרהיבות בכל רחבי הקיבוץ.

 

תרבות וספורט:

·         פותחים עונה בריצת ליל ירח המועצתית – היום, חמישי, ריצת ליל הירח המועצתית. אל תחמיצו את אירוע הפתיחה!!!! התכנסות בשעה 20:15 ברחבת המועדון, יציאה למסלולים ב- 20:30.

·         יריד אומנים במסגרת פסטיבל צלילי טבע – השבת זה קורה!!!  יריד האומנים הגדול של מגידו. 30 דוכנים: קרמיקה, תיקים, תכשיטים, מוצרים לבית, מוצרי עץ לילדים, בגדים, מזון, עוגות, לחמים, ציורים, צילומים, מוצרי סריגה, חלוקי נחל מצוירים, ספרים, דיסקים, ויטראז'ים ועוד, ה- 8.4 בשעות 10:00-16:00, בדשא הגדול של רחבת המועדון. לאורח היום יתקיימו הפעלות דרמה לילדים ושני מופעים של ההרכב יזעראלה – האחד של שירי משוררים לילדים והשני, המופע, המרכזי של שירי אהבה מכל העולם. אז בואו לשבת מדהימה, כאן אצלנו...

·         סובב אמיר – האירוע השנתי לזכרו של אמיר ברקן יתקיים בשבת ה- 22.4.17. נפגשים ב- 8:15 ליציאה למסלולי ריצה/הליכה/רכיבה טקס קצר ופיקניק משותף בשעה 10:00 בפינת אמיר. אנא עקבו אחרי המודעות.

·         טקס יום השואה – יתקיים ביום ראשון ה- 23.4 בשעה 20:00 בחדר האוכל.

·         טקס יום הזכרון לחללי צה"ל  - יתקיים ביום ראשון ה- 30.4 בחדר האוכל

·         טקס לזכר חללי צה"ל – יתקיים ביום שני, ה- 1.5 בשעה 11:00 בבית העלמין

·         חגיגות יום העצמאות – יתקיימו ביום  שני, ה- 1.5 בשעה 20:00 ברחבת המועדון.

אנו זקוקים למתנדבים ליום העצמאות – ניתן לפנות למירב כהן, סיגל גוב או רבקה אמיר


תודות

אירוע ראשון של "רוח נשית מגידו" רשם הצלחה אדירה והשתתפות מרשימה של נשות מגידו. תודה ענקית לצוות – מרים סדן, טרודי עטר, אנה ליבידנסקי, רויטל לוי רונן והדס יפה. תודה רבה לקרן עמרם על הפירסום המרהיב ולכל הנשים שבאו והביאו עמם כיבוד מכל הלב. מחכות לפעם הבאה..

בברכה, רבקה אמיר

מהחצר

כל חפץ למכולה או פח המתאימים. אנא עדכנו בכך גם אנשים מבחוץ שעובדים אצלכם בגינה, התקנות וכו.דוד רובינס


מהארכיון:

"ספר תוצרת מגידו"

השבוע הלך לעולמו  ארי רון שהיה חבר קיבוץ מגידו בשנות ה-50 ומי שצייר את האיורים המרהיבים בספר "איה פלוטו".בחרתי לצרף קטע שמצאתי בארכיון הקיבוץ ואותו כתב ארי רון לקראת הוצאת הספר לאור.


מצרותיו של מוציא לאור

 

לאחר שהתערוכה של "איה פלוטו" הורדה מקירות חדר-האוכל, לקחתי אותו אל לאה גולדברג. את הפתקאות של תוכן הסיפור הצנעתי עמוק. זו הייתה פגישתי המקצועית הראשונה. היא דפדפה בספר, כפי הנראה התמונות הראשונות מצאו חן בעיניה, החזירה אותן ואמרה שהיא רוצה אגב דפדוף לספר לי את תוכן הספר כפי שהיא מבינה אותו מתוך הציורים.

אז שמעתי בפעם ה.... את תוכן הסיפור. עד כמה היא ביטאה את הרגשותיה, היא נהנתה מאוד ושאלה למה הפסים הצבעוניים מתחת לציורים. אמרתי לה רק מילה אחת "לטקסט" ומיד היא הציעה שהיא תכתוב לי אותו. שמחתי מאוד, והיא הוסיפה: אני רוצה לכתוב טקסט שיהיה מתאים לגיל 3-5 ושילדים בגיל 6 יחזיקו את הספר מתחת לכרית ובבוקר יציצו בו בחשאי. בדיוק כפי שעושים עם "אלה קרי". 

בהמשך השיחה התברר לי שהיא אחראית בספריית פועלים על הוצאת ספרי הילדים, וסיפרה לי שיש בעיות עם הוצאת ספר, בייחוד ספר כזה שהדפוס בו צבעוני ויקר!

אבל היא מתארת לעצמה שהוא יצא בגודל אלבומי זה מקובל בספרית פועלים. הווה אומר במעט קטן יותר מהאורגינל. היא אמרה שהיא רואה מקום לספר למרות שזו "הרפתקה ננסית" כפי שהיא ביטאה את זה.

היא שלפה עפרון ונייר וכתבה מכתב המלצה נחמד מאוד לנתן בדק (אחראי על הוצאת ספרים בספריית פועלים) ובו תוכן שיחתנו ואת מיטב המלצותיה.

עם חבילה זו של ציורים והמכתב נסעתי לדוב ומסרתי לו את הספר והמכתב וצירפתי לו איחולי הצלחה. ההצלחה לא איחרה לבוא, דוב הראה את הספר בארגון הצירים ושם נאמר לו שהוא בסדר. משם הלך אל נתן בדק שישב אז עם עוד כמה חברי הנהלה. במקום אמרו לו שדעת כולם חיובית אולם יש להביא את הדבר לישיבה. אחרי הישיבה נודע לי כי סוכם בחיוב.

הפרוצדורה שנשארה היא לשלוח את הספר ללאה גולדברג. אחר-כך להביא אותו עם הטקסט לספריית פועלים ולסכם את כל אשר עדיין לוטה בערפל. עניין המחר, גודל, אופן ההדפסה, צבעים, טכניקה ועוד.

 

במהרה נזכה לספר מתוצרת מגידו

ארי.

 

 

 

 בברכת חג שמח, פיני אוחיון

 

סוף שבוע נעים,


ארז עמיר - מנהל הקהילה