טל ראובן

6/6/1967 - 30/7/1932

 

מקום לידה גרמניה

 

מקום פטירה מחנה עמוס

 

ראובן נולד בברלין, ובהיותו בן 3 עלתה המשפחה לארץ. בימי נערותו נסע עם משפחתו למשך 4 שנים לאנגליה וחזר משם לירושלים בשנת 1948 בהפוגה הראשונה של מלחמת השחרור. ראובן למד בתיכון  "בית הכרם"  והצטרף לקן השומר הצעיר. זמן קצר לאחר בואו החל להתבלט בכמה ענפי ספורט.  הוא היה שחקן בולט בנבחרת נוער לכדור סל  והגיע להשגים מרשימים בריצות למרחקים ארוכים.  כאילו ללא כל מאמץ ו מבלי נסיון להתבלט, תמיד היה הטוב מכולם.  לאחר הטירונות עבר ראובן עם הגרעין למחלקת נח"ל בבית אלפא.

בשנים הראשונות לאחר שהצטרף עם הגרעין למגידו  ב 1951, ריכז את ענף המספוא ויחד עם עבודה פיזית קשה,  המשיך באימונים ובתחרויות ריצה. לכדורגל עבר רק כמה שנים מאוחר יותר. ראובן שיחק בקבוצת "הפועל" עפולה- בלפוריה. מהר מאוד נעשה שחקן שבלט בזריזותו ובאופן המאופק של משחקו.  ראובן למד הוראת ספורט בווינגיט וסיים את לימודיו בהצטיינות. כמורה לספורט הוא הביא לידי ביטוי את הכישרון הספורטיבי שלו ואת היכולת להיות בקשר קרוב ורגיש עם חניכיו.  חניכים רבים של ראובן הגיעו להשגים ספורטיביים והמשיכו בדרך זו הודות להזדהות עם דמותו ולעידוד שקיבלו ממנו.

לראובן היה גם כשרון והשכלה מוסיקלית. ובמשך שנים ניצח על מקהלה בקיבוץ. ראובן בחגים, בספורט, בטיולים, עם חברים, עם ילדים, על הדשא, בחדר האוכל, מוקף תמיד אהבה גדולה.

הוא הקים משפחה עם אירית ולהם שלושה בנים: ניר, גלי ועדי.

ראובן נפל במחנה עמוס כתוצאה מהתפוצצות מטוס טופולוב.

 

אנדרטא לזכר ראובן טל ממוקמת במתחם בריכת קיבוץ מגידו.

 

דף נופל: לקישור באתר יזכור לחץ כאן

סיפור חייו: לקישור באתר יזכור לחץ כאן

להנצחה באנדרטאות לחץ כאן